Bogányi Gergely turnéra indul

Kultúra
  • 2020.02.27. - 00:27
Cikk borítókép
Bogányi Gergely turnéra indulMH/Papajcsik Péter

Kárpát-medencei koncertturnéra indul – ezt maga a Kossuth- és Liszt-díjas Bogányi Gergely zongoraművész jelentette be tegnap a Pesti Vigadóban.

Mint elmondta, a húsz hangverseny különlegessége, hogy minden alkalommal más műsort ad elő, összesen tizenhárom zongoraversenyt és sok szólóművet játszik. „A koncertsorozat egész életem művészetének egyfajta összessége” – hangsúlyozta Bogányi. Azt is hozzátette, a hangversenyek nagy része Magyarországon lesz, de az egész Kárpát-medencében, így a Felvidéken, Erdélyben és Délvidéken is fellép. A zongoraművész még felidézte, hogy legutóbb, 2010-ben tízkoncertes sorozaton játszotta el Chopin összes zongoradarabját. Rétvári Bence, az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára azt hangsúlyozta, Bogányi Gergely a nemzeti összetartozás évében a zongorajátékával köti össze a Kárpát-medencében több részre szakadt magyarságot.

Reklám