Dupla szilveszteri koncertet ad Presser Gábor és az Amadinda együttes

Klasszikus és könnyedebb dallamok

Kultúra
  • 2019.12.28. - 04:11
Cikk borítókép
Presser GáborMH

Mind itt vagyunk! címmel ad közös, ismét dupla szilveszteri koncertet az Amadinda Ütőegyüttes és Presser Gábor (képünkön).

A Zeneakadémia nagytermében az est vendége Karácsony János és Födő Sándor lesz. Rácz Zoltán, az Amadinda vezetője az MTI-nek elmondta: „Harminc éve annak, hogy először eljátszottuk Presser Gábor Drum Street Blues című szerzeményét. A Zeneakadémián léptünk együtt színpadra, ebből nőtt ki a közös szilveszteri fellépéssorozat. Ez a dal is elhangzik idén.” Rácz Zoltán kitért arra, hogy a koncert első részében klasszikus műveket játszanak, éjfél után tisztelegnek a bécsi újévi koncert előtt, és egy Strauss-polka következik, majd érkezik Gábor és a vendég, következnek a könnyedebb darabok, az LGT-dalok. A második rész idén azon számok köré épül, amelyeket Presserrel és Karácsonnyal együtt már korábban is játszott az együttes. A nagy érdeklődés miatt a műsor december 31-én 19 órától, majd 22 óra 45 perctől is hallható lesz.

Reklám