Felavatták az Új Ezredév református templomot

Isten szabadító ereje

Kultúra
  • 2019.12.17. - 02:49

Temesváron az 1989-es forradalom kirobbanásának harmincadik évfordulóján felavatták a Makovecz Imre által tervezett Új Ezredév Református Központ templomépületét vasárnap este. A huszonegy éve elkezdett építkezés a magyar állam 2017-ben nyújtott támogatása révén valósulhatott meg.

A templomavató hálaadó istentiszteleten Tőkés László hirdetett igét. Prédikációjában az MTI szerint kijelentette: amiként 1989-ben csoda történt a temesvári magyarokkal, a csoda most sem maradt el. Felépült a templom és jó úton halad a gyülekezet afelé, hogy az egész egyházi központ felépüljön. A volt püspök hozzátette: a központnak Isten szabadító erejét kell hirdetnie. Potápi Árpád János államtitkár köszöntőjében kiemelte: a magyarság is megedződött az elmúlt évszázadok csapásai alatt, ezért képes olyan művek létrehozására, mint a most avatott templom. Mint mondta, 2020-at a nemzeti összetartozás évévé nyilvánították, s ez a templom is a nemzeti összetartozás temploma lesz. Végül hozzáfűzte: a magyar kormány eddig is támogatta az építkezést, és a még hátra lévő épületrész felépítéséhez is minden segítséget megad. A zsúfolásig megtelt templomban az ünneplő gyülekezet számára a köszöntések után a Muzsikás együttes adott koncertet.

Reklám