Véget ért a 21. századi Toldi forgatása Gyulán

Városi imázsfilm

Kultúra
  • 2019.09.04. - 03:38

Három hónap alatt befejeződött a 21. századi környezetbe helyezett Toldi című film forgatása az elsőfilmes Baranyai Tamás rendezésében Gyulán – jelentette be Kónya István, az alkotás producere, a város alpolgármestere tegnap.

Gyula az Interreg Románia–Magyarország határon átnyúló programra a partiumi Nagyszalontával (Arany János szülővárosával) közösen pályázott, és közösen 80 ezer euró  (25,7 millió forint) támogatást nyertek el, amelyből a békési város a Toldi elkészítését vállalta, míg Nagyszalonta különböző határokon átnyúló, kulturális programokat szervezett. Az alkotásról szólva Kónya hozzátette: Arany János elbeszélő költeményének modern feldolgozásában a helyi fiatalok bár civil ruhában szerepelnek, de az eredetihez hűek maradtak, és a filmben olyan színészek is szerepet vállaltak, mint Koncz Gábor, Reviczky Gábor és Kovács István. Az egyórás alkotást, amely egyben gyulai imázsfilm is, a tervek szerint szeptember 20-án két alkalommal mutatják be a helyi művelődési házban.

Reklám