Olasz tenoristák gálaműsorával július 24-én, szerdán megkezdődnek az Iseumi játékok Szombathelyen, a szabadtéri előadásokon musicalt, valamint opera, operett és jazzdalokat ötvöző koncertet is műsorra tűznek.
A három tenor gálán Giorgio Casciarri, Domenico Menini és Alessandro Goldoni énekel, a zenei hátteret a Savaria Szimfonikus Zenekar adja. A nápolyi dalok M. Denis Biancucci zongorakíséretével hangzanak el, az előadást Thomas Kornél amerikai–magyar karmester vezényli – mondta el az MTI-nek Kiss Barna, a Savaria Szimfonikus Zenekar igazgatója. A szabadtéri játékokat július 30-án Miklósa Erika és a Modern Art Orchestra hangversenye zárja. A koncerten Fekete-Kovács Kornél karmester vezényletével olasz dalok, operaáriák, operettek csendülnek fel. Az Iseumi játékok történetéről elmondta, a csaknem kétezer éve épült Isis szentély maradványait 1955-ben tárták fel. Az első szabadtéri operát – a Varázsfuvolát – 1964-ben a „romok között” rendezték meg, majd a szakrális hely hangulatához illő, romantikus műveket játszottak, amelyben országosan elismert énekesek léptek fel. A szentély felújítását követően, 2011-től ismét lehetőség nyílt rá, hogy különleges múzeumi környezetben mutassanak be szabadtéri operaelőadásokat. Elsőként ismét a Varázsfuvolát tűzték műsorra.



