Boban Markovic örül, hogy Romániában, Székelyudvarhelyen is magyarok között van

Kultúra
  • 2019.06.03. - 01:01
Cikk borítókép
Boban Markovic mindig boldog, ha magyarokkal találkozikMH/Hegedüs Róbert

A székelyudvarhelyi Udvarhely Napokon lépett fel tegnap Boban Markovic. A világhírű szerbiai rezesbandavezető az első nemzetközi fellépő a harmadik alkalommal megrendezett egyhetes programsorozaton; stábunknak pedig sikerült elkapnia egy rövid interjú erejéig.

- Hogy érzi magát Székelyföldön? Milyen érzés első nemzetközi fellépőként jelen lenni egy ilyen kisebb fesztiválon?

- Nagyon jó érzés itt lenni. Köztudomású, hogy nagyon szeretem a magyarokat, nagyon jókat szoktam bulizni velük. Így hát nagyon örülök, hogy most itt vagyok, Romániában, és mégis magyarok vesznek körbe. A fiam most nincs itt, ő a saját útját járja.

- Mit szól a helyi gasztronómiához? A miccs például egészen közel áll az Önök csevapjához.

- Fantasztikus ez az itteni „csevap”, majdnem olyan mint a pljeskavici, ami a szerb rostélyos húsok közül a legjobb fajta. Az itteni pálinka is biztosan jó, remélem, koncert után megkínálnak vele.

Reklám