Kiss Györgyre, a magyar épület- és köztéri szobrászat jelentős képviselőjére emlékeztek sírjánál koszorúzással tegnap a Fiumei Úti Sírkert Nemzeti Emlékhelyen. Szalay-Bobrovniczky Alexandra főpolgármester-helyettes az MTI jelentése szerint a megemlékezésen elmondta, a száz éve elhunyt Kiss Györgynek és kortársainak köszönhető, hogy a 19–20. század fordulóján Budapest világvárossá vált.
Ekkor avatták fel az Országházat, amelynek belsejében és körülötte is találhatóak munkái, és kialakult a millenniumi emlékmű a Hősök terén, amelyhez Károly Róbert szobrát készítette. Mint hangsúlyozta, több fővárosi templomot is Kiss szobrai díszítenek, így az erzsébetvárosi és a kőbányai katolikus templomot. Radnainé Fogarasi Katalin, a szervező Nemzeti Örökség Intézete főigazgatója azt emelte ki: Kiss György szobra, a Koszorút tartó angyal a sírkert Deák Ferenc-mauzóleumának ékessége.



