Tegnap tartották A kairói lúd, avagy A rászedett vőlegény című Mozart-opera ősbemutatóját az Eiffel Műhelyház új színháztermében.
A töredékes művekből Mozart halála után számos sikeres pasticcio, azaz több zenés mű részleteiből összegyúrt előadás is született. Az operát Ókovács Szilveszter ötletéből, Németh Pál zenei irányításával Toronykőy Attila rendezte. A képen Biri Gergely (balra) Calandrino, Kovács István (középen) Don Pippo és Váradi Zita (jobbra) Lavina szerepében látható.




