Megkezdődött a budapesti Ferenciek terén zajló 23. Szent István-könyvhét tegnap, a programsorozatot Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek a Szent István Társulat fővédnöke nyitotta meg a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen.

A könyves seregszemlén hétfőtől szombatig huszonnégy pavilonban harminchárom kiadó várja a közönséget nyolcezer kiadvánnyal, köztük hatvannégy újdonsággal. Az ünnepségen Erdő Péter, valamint Spányi Antal székesfehérvári megyés püspök, a Stephanus Alapítvány elnöke átadta a 2015. évi Stephanus-díjakat. Az idei kitüntetett teológiai kategóriában André-Joseph Léonard brüsszeli érsek, irodalmi kategóriában pedig Kányádi Sándor költő. A püspök elmondta: díjazottak olyan szerzők, akik „magyar nyelven megjelent műveikben, publikációikban az egyetemes keresztény-európai kultúra értékrendjét közvetítik, mind a teológiai tudományok, mind pedig az irodalmi műfajok területén”.



