Sors és jelkép 

Hetven év erdélyi magyar képzőművészete a Magyar Nemzeti Galéria tárlatán

Kultúra
  • 2015.04.25. - 15:48

Eddig nem látott gazdagságban, százötven alkotó négyszázharminc festményén, szobrán, grafikáján, fotóján keresztül mutatja be hét évtized erdélyi művészetét a Magyar Nemzeti Galéria (MNG) tegnap nyílt kiállítása.

13o-erdely
(Fotó: Hegedüs Róbert)

A Sors és jelkép – Erdélyi magyar képzőművészet 1920-1990 című tárlat megnyitóján Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere arról beszélt: az MNG tárlata túlmutat a nosztalgiákon és sztereotípiákon. Emlékeztetett arra, hogy a vadregényes Székelyföldön túl létezik az urbánus Erdély is, ezek együtt adják ki a teljes képet. Baán László főigazgató felidézte, hogy az MNG történetében még nem volt átfogó kiállítás ilyen témában, de az intézmény most végre törleszti adósságát. Az augusztus 23-ig látogatható, kilenc szekcióba rendezett tárlat kurátora Szücs György, az intézmény főigazgató-helyettese.

Reklám