Bemutatták tegnap a nádasdladányi Nádasdy-kastélyba visszakerült három festményt.

Állami elővásárlás révén tért haza Giacomo Francesco Cipper festménye, az Öreg házaspár ebédje (képünkön) és Barabás Miklós alkotása, amely gróf Nádasdy Ferencné Zichy Ilonát ábrázolja. Emellett
a Szépművészeti Múzeum gyűjteményében lévő Fiatal parasztpár muzsikusokkal című kép is újra eredeti otthonában látható. Az átadáson Sághi Attila, a Forster központ vezetője elmondta: a kastély felújítását másfél milliárd forintos többletforrásból folytatják, ebből a tervek szerint helyreállítják a teljes emeleti részt és a bútorokat, korszerűsítik a fűtést, és kávézót alakítanak ki.



