Jubileumi koncerttel ünnepli huszadik születésnapját a Söndörgő együttes vasárnap a Művészetek Palotájában. Eredics Áron, a zenekar vezetője lapunknak elmondta: nem táncházi zenéléssel foglalkoznak, hanem a népzene koncertszerű bemutatását tűzték ki célul. A délszláv muzsikát játszó csapat alapítója szerint a népzene hallatán sokakban kialakult egy rossz előkép Magyarországon, ezért a műfaj nem tud olyan széles körben megmutatkozni, mint amilyenre hivatott.




