Egymilliárd forint támogatás kapnak az önkormányzati múzeumok

A megyei múzeumokat 2013-tól a megyeszékhelyek vették át

Kultúra
  • 2015.01.23. - 15:15

Csaknem egymilliárd forint múzeumi célú állami támogatásról döntött az Emberi Erőforrások Minisztériuma. A pénzt az egykori megyei múzeumi szervezetek önkormányzati fenntartásba került tagintézményei kapják. Az átszervezés célja az volt, hogy megerősödjön a muzeális intézmények helyi szerepe. A szervezeti átalakítás az állami forrásbiztosítás korszerűsítésével is együtt járt.

Munkácsy Múzeum 576 Békéscsaba
Reklám