Csaknem egymilliárd forint múzeumi célú állami támogatásról döntött az Emberi Erőforrások Minisztériuma. A pénzt az egykori megyei múzeumi szervezetek önkormányzati fenntartásba került tagintézményei kapják. Az átszervezés célja az volt, hogy megerősödjön a muzeális intézmények helyi szerepe. A szervezeti átalakítás az állami forrásbiztosítás korszerűsítésével is együtt járt.




