Magyarországra látogat az Orosz Nemzeti Zenekar. Pénteken Pécsett a Kodály Központban, szombaton pedig a fővárosi Erkel Ferenc színházban adnak koncertet az orosz muzsikusok Mihail Pletnyov alapító-karmester vezényletével.

Hoppál Péter kultúráért felelős államtitkár a hangversenyeket felvezető csütörtöki budapesti sajtótájékoztatón kiemelte: a Filharmónia Magyarország már a második évét kezdte meg így, összevont, országos intézményként, és a fenntartó Emberi Erőforrások Minisztériumától kapott idei százmillió forintos többletfinanszírozással már egy ilyen világhírű együttest is meg tudott hívni Magyarországra.



