Az új Néprajzi Múzeum francia, a Magyar Zene Háza japán, a fotómúzeum és az építészeti múzeum pedig egy magyar iroda elképzelése alapján épülhet meg: kihirdették ugyanis a Városligetbe tervezett új múzeumépületek tervpályázatának végeredményét. Lapunknak Baán László miniszteri biztos elmondta: 2015-ben a kormány tizenötmilliárd forintot biztosít a beruházás folytatására. Hangsúlyozta azt is, hogy a fejlesztés elemei közül nem törölnek semmit. Az új Nemzeti Galéria tervpályázata még zajlik, ez áprilisban ér véget.

A nemzetközi zsűri névsora
Az új múzeumi negyed zsűrijének elnöke Baán László, a Liget Budapest projekt miniszteri biztosa, a Szépművészeti Múzeum főigazgatója, társelnökei Wim Pijbes, az amszterdami Rijksmuseum főigazgatója és Martha Thorne építész, a Pritzker Építészeti Díj ügyvezető igazgatója. Tagjai mások mellett Paula Cadima építész, egyetemi tanár (AA London School of Architecture), Fekete György belsőépítész, a Magyar Művészeti Akadémia elnöke, Finta Sándor, Budapest főépítésze, Henri Loyrette, a francia Államtanács tagja, a Musée du Louvre korábbi igazgatója, Nagy Ervin országos főépítész, Sáros László György, a Magyar Építőművészek Szövetségének elnöke. Az UIA (Építészek Nemzetközi Szövetsége) egy tagot és egy póttagot delegált a testületbe.



