Életének 57. évében elhunyt Balikó Tamás színész, rendező, a Pécsi Nemzeti Színház volt igazgatója.

A PécsiÚjság.hu hírportál információját a művész több közeli munkatársa is megerősítette az MTI-nek. A művész 1981-ben végzett a Színművészetin, 1990-ben rendező szakon is diplomázott. A Pécsi Nemzeti Színházban, majd a Vígszínházban, a Játékszínnél, a Szegedi Nemzeti Színházban és a Madách Színházban dolgozott. A pécsi teátrumot 1993-tól 2011-ig vezette, de pályafutása során volt művészeti tanácsadó a budapesti Nemzeti Színháznál és magántanár is a Kaposvári Egyetemen. Az elmúlt években szabadúszó színészként, rendezőként dolgozott.
Főbb rendezései közé tartozott a Takarítás, az Utazás az éjszakába, A vád tanúja, Az ügynök halála, A sevillai borbély című opera és a West Side Story című musical.



