Vasárnap este tragikus hirtelenséggel, szívproblémák következtében, Vajszló melletti házában elhunyt Balikó Tamás színművész, rendező, a Pécsi Nemzeti Színház egykori igazgatója - erősítették meg barátai a Pécsi Újságnak.
A művész 1993-tól 2011-ig a Pécsi Nemzeti Színház igazgatójaként tevékenykedett, de pályafutása során volt művészeti tanácsadó a budapesti Nemzeti Színháznál és magántanár a Kaposvári Egyetemen. Az elmúlt években szabadúszó színészként, rendezőként dolgozott.
Balikó Tamás rendezéseit határozott elképzelés, biztos színészvezetés jellemezte. Főbb rendezései közé tartozott Nádas: Takarítás, O'Neill: Utazás az éjszakába, Christie: A vád tanúja, Mamet: Floridai öröklakás eladó, Rossini: A sevillai borbély, Miller: Az ügynök halála, s egyebek mellett Bernstein: West Side Story című



