Koncerttel, irodalmi esttel, koszorúzással és tudományos előadással emlékeznek Radnóti Miklósra Hódmezővásárhelyen és Szegeden a költő halálának hetvenedik évfordulója alkalmából – tájékoztattak a szervezők.

A csongrádi megyeszékhelyen az önkormányzat, az egyetem, a Szegedi Írók Társasága, a Dugonics Társaság, valamint a Somogyi-könyvtár tart közös megemlékezést pénteken délelőtt a Dóm tér Nemzeti panteonjában.
Radnóti Miklós 1930 szeptemberében iratkozott be a Szegedi Ferenc József Tudományegyetem bölcsészeti karának magyar-francia szakára, ahol négy esztendővel később tett summa cum laude minősítésű doktori szigorlatot. Egyik alapító tagja volt a Szegedi Fiatalok Művészeti Kollégiumának.



