Elhunyt Kemény Endre

Az 56-os forradalom után ő alapította meg a Bartók Béla Kamarazenekart

Kultúra
  • 2014.09.21. - 14:49

Kemény Endre karmester, hegedűművész szombat este hunyt el. A vidék zenei életének fejlesztésében végzett kiemelkedő munkája elismeréséül a Magyar Köztársasági Ezüst Érdemkereszttel is kitüntettek. Temetéséről később intézkednek.

Kemény Endre 1925. április 4-én született Budapesten. A Nemzeti Zenedében Kladivkó Miklósnál tanult hegedülni és igen mély benyomást szerzett Lajtha László tanítványaként. 

lead kemény
Reklám