Az idei Sziget nagyágyúja már tizenöt éve van a showbizniszben, pedig még csak a harmincötöt tölti augusztusban. Kelis, aki újabban főzőműsorával is hódít, hosszú utat járt végig. Eddig hiphop/r'n'b dívaként emlegették, Food című albumával viszont soulosabb, és mindenekelőtt személyesebb vizekre evez. Az új anyaggal ő is úgy érzi, megérkezett. Villáminterjú Kelis-szel.
- Legújabb albuma, a Food áprilisban jelent meg. Megkönnyebbült?
- Igen, nagyon örülök, hogy kijött a lemez. Általában csak négyévente jelentkezem új albummal, valamiért így alakult ki. Úgyhogy, alig vártam, hogy megosszam a közönséggel a végeredményt.
- Ez az anyag sokkal mélyebb, bensőségesebb, mint az előző.
- Így van. Mindegyik dal elég intim, személyes, ez abszolút érezhető. A Food megírása számomra nagyon természetes folyamat volt.




