Újabb robbantás Törökországban

Két rendőrnő és három civil halt meg a támadásban

Külföld
  • 2016.06.08. - 16:49

 Autóba rejtett, nagy erejű pokolgép robbant a délkelet-törökországi, főként kurdok lakta Mardin tartomány Midyat városának egyik rendőrőrse előtt szerdán.  A támadásban öt ember meghalt, két rendőrnő, egyikük várandós volt, valamint három civil, 32 ember pedig megsebesült, közülük öt ember állapota súlyos - jelentette a Habertürk török hírtelevízió.

török robbantás lead
Az eset egy nappal azután történt, hogy kedden Isztambul európai oldalán, a belváros Vezneciler kerületében felrobbant egy parkoló autóba rejtett pokolgép. A célpont akkor a rendőrség két elhaladó kisbusza volt, a robbanószerkezetet távirányítóval hozták működésbe. Az incidensben 12 ember meghalt, köztük 7 rendőr és 5 civil, további 35 személy megsebesült. A hatóságok a merénylettel kapcsolatban 4 embert őrizetbe vettek.

Forrás: Reuters, Hurryet

 

Reklám