Új elnöke van az Egyesült Államoknak

Donald Trump munkahelyteremtést ígért, és a családok jólétéért kíván dolgozni

Külföld
  • 2017.01.20. - 16:39

Százezres tömeg előtt Washington belvárosában beiktatták hivatalába Donald Trumpot, az Egyesült Államok 45. elnökét. A ceremónia episzkopális istentisztelettel kezdődött, majd teázással folytatódott a Fehér Házban. Ezt követően Trump a Capitoliumhoz ment, ahol letette esküjét és elmondta beiktatási beszédét. 

trump_biblia576
A légitámaszponton tapsoló emberek csapata fogadta a távozó exelnököt, aki rögtönzött sajtótájékoztatón, pár szóban üdvözölte híveit. Megköszönte támogatásukat és leszögezte, hogy ők bizonyították számára "a reménység hatalmát". Majd hozzátette, hogy elnöksége "soha nem rólunk, hanem rólatok szólt".

Obamáék azonban nem költöznek vissza Chicagóba, hanem rövid kaliforniai vakáció után visszatérnek Washingtonba.

trump_melania_obamas
Reklám