Tűzszünet Jemenben

Biztosítani kell, hogy a segélyszállítmányok eljussanak a rászorulókhoz

Külföld
  • 2015.07.09. - 20:57

Az ENSZ bejelentése szerint pénteken éjféltől kezdetét veszi Jemenben a „feltétel nélküli humanitáris tűzszünet”.

Stephane Dujarric, az ENSZ egyik szóvivője jelentette be tegnap, hogy Abed Rabbo Manszúr Hádi jemeni elnök és az ellene harcoló síita húszi lázadók is biztosították arról Ban Ki Mun ENSZ-főtitkárt, hogy a muzulmán böjti hónap, a ramadán végéig, azaz július 17-ig beszüntetik a harcokat. Hádi jelezte a konfliktusban őt támogató, a húszik ellen légicsapásokat folytató arab katonai koalíciónak, hogy elfogadta a tűzszünetet. A húszik és a konfliktus többi, oldalukon harcoló résztvevője az ENSZ jemeni különmegbízottján, Iszmail Uld Sejk Ahmeden keresztül tettek ígéretet a világszervezetnek a fegyvernyugvás betartására.
Létfontosságúnak nevezte Dujarric, hogy a pénteken éjfélkor életbe lépő „feltétel nélküli humanitáris tűzszünet” ideje alatt akadálytalanul tudjanak segélyszállítmányokat eljuttatni az összes jemeni rászorulónak. „Biztosítani kell a humanitárius szervezetek számára a teljes és korlátlan hozzáférést az ország összes térségéhez, tengeri és légi úton is, hogy létfontosságú gyógyszereket, oltóanyagot, élelmiszert és vizet juttathassanak el a rászorulókhoz” – mondta a szóvivő.

Reklám