Turistákra lőttek Dagesztánban

Egy ember meghalt, tízen megsérültek

Külföld
  • 2015.12.30. - 10:25

Egyelőre ismeretlen fegyveresek nyitottak tüzet turistákra az Oroszországhoz tartzó Dagesztáni Köztársaság Derbent nevű városában, amikor a kirándulók egy erődöt látogattak meg. A támadásban egy ember meghalt, tízen megsérültek.

A támadásban tizenegy embert sebestíttek meg, egy közülök a kórházba szállítása után halt meg.

A rendőrség különböző fegyverekből származó hatvanhét töltényt talált a helyszínen. A nyomozók szerint a támadók egy közeli erdőből nyitottak tüzet.

A többségében muzulmán lakosságú észak-kaukázusi köztársaságban, ahol szélsőségesek évek óta fegyveres harcot vívnak egy iszlám állam megteremtéséért, gyakoriak az orosz rendfenntartó szervek elleni merényletek, de turisták elleni támadásokra eddig nemigen volt példa.

Forrás: RT.com, MTI

Reklám