Donald Trump várhatóan újabb, rendkívül keménynek mondott szankciókat jelent be Észak-Korea ellen a konzervatív mozgalom (CPAC) konferenciáján pénteken - jelentette be a republikánusokhoz közelálló Fox televízió.
"Bejelentem, hogy a valaha volt legszélesebb körű szankciókat hozzuk az észak-koreai rezsim ellen" - idézett az elnök előre elkészített beszédéből a Fox.
A televízió információi szerint Donald Trump várhatóan bejelenti, hogy a pénzügyminisztérium "az Észak-Koreát segítő 56 hajózási társaság és kereskedelmi vállalat elleni szankciókkal tovább csökkenti a rezsim bevételeit és fűtőanyagimportját, amivel finanszírozza és folytatja atomfegyver-programját".
Az AP amerikai hírügynökség ugyancsak megerősítette a Fox által kiszivárogtatott információkat.


