Donald Trump az Egyesült Államok legrégebbi és legjobb szövetségesének nevezte Franciaországot az Emmanuel Macron francia államfővel folytatott keddi washingtoni tárgyalásait követő sajtótájékoztatón.

A rövid sajtóbeszélgetés előtt a francia elnöki párt Donald Trump és a first lady a Fehér Ház kertjében, látványos katonai ceremónia közepette fogadta. A csaknem egyórás ünnepségen a két politikus beszédet mondott. ump a többi között arra hívta fel a figyelmet, hogy a mai világban eő felmutatásra van szükség. Emmanuel Macron pedig így fogalmazott: "a történelemmel van randevúnk, s ezen ott kelllennünk".



