Legalább 15 ember holttestét fedezték fel Leszbosz északi partjainál, két embert pedig kimentettek, miután az őket szállító hajó szerencsétlenséget szenvedett hétfőn az égei-tengeri görög sziget térségében - jelentette a görög parti őrség.
Az ENSZ Menekültügyi Főbiztossága (UNHCR) korábban jelentette, hogy legalább tizenketten vesztették életüket, amikor a hajó felborult.
A hatóság szerint a görög haditengerészet egyik hajója fedezte fel a holttesteket. Az emberek feltételezhetően titokban akartak eljutni a török partokról Görögországba. Kilenc férfi, négy nő és két gyermek holttestét emelték ki a vízből.
A parti őrség egy várandós nőt kimentett a Földközi-tengerből, aki szerint 25 ember volt a szerencsétlenül járt hajón. A jármű a baleset előtt nem adott le vészjelzést.
Az UNHCR szerint az idén több mint 4800 ember kelt át Törökországból Görögországba, naponta pedig átlagosan húszan jutnak el a görög szigetekre. Tavaly több mint 173 ezren érkeztek Görögországba, javarészük Szíriából.



