Románia kormánya a felelős a román–magyar viszony romlásáért – állapította meg a Székely Nemzeti Tanács (SZNT).
A szervezet méltányolta, hogy Zákonyi Botond nagykövet az egyre erősödő romániai magyarellenesség közepette is „diplomatához méltó módon, tárgyilagosan, korrektül és visszafogottan válaszolt az újságíró kérdéseire” abban az augusztus 10-i interjúban, amely a román külügyminisztérium és Victor Ponta kormányfő heves reagálását váltotta ki. „Sokat elmond Románia miniszterelnökéről az, hogy az ország valós gondjai helyett napokon keresztül kizárólag azzal van elfoglalva, hogy Magyarországot és annak miniszterelnökét sértegesse és rágalmazza” – közölte az SZNT.
Az SZNT felkérte Románia kormányát, hogy tartsa tiszteletben a két ország közötti alapszerződést, haladéktalanul szüntessen be minden, a magyarság jogait sértő tevékenységet.
Ismeretlen tettes kedden délelőtt fél téglával bedobta a Romániai Magyar Demokrata Szövetség szatmárnémeti székházának az ablakát.



