Tízezernyi amerikai katona gyakorlatozik Dél-Koreában

A közös hadgyakorlaton lopakodó gépek is részt vesznek

Külföld
  • 2017.12.04. - 07:09

Eddigi legnagyobb közös légi hadgyakorlatába kezdett hétfőn Dél-Korea és az Egyesült Államok.

Az ötnapos manőverekben 230 harci repülő - köztük több mint húsz, radarokkal érzékelhetetlen " lopakodó" gép - és 12 ezer amerikai katona vesz részt. Egyebek közt észak-koreai nukleáris és rakétatámadást szimulálnak, és annak elhárítását gyakorolják.
A hadgyakorlat előtt alig egy héttel Észak-Korea ismét ballisztikus rakétát bocsájtott fel azt állítva, hogy immár képes csapást mérni az Egyesült Államok bármely pontjára, akár Washingtonra is. A gyakorlatot már korábban eltervezték. 
Észak-Korea a hét végén vele szembeni provokációnak minősítette a hadgyakorlatot, amely - a kommunista diktatúra megfogalmazása szerint - "csupán még borzasztóbb megtorlásra ösztönöz".

 

Reklám