Sztrájkba léptek a legnagyobb olasz hírügynökség újságírói

Kifogásolták, hogy a vezetőség nem mutat hajlandóságot új munkatársak felvételére

Külföld
  • 2018.12.21. - 11:44

A legnagyobb olasz hírügynökség, az ANSA újságírói 24 órás sztrájkba léptek péntek reggel 7 órakor, várhatóan szombat reggel 7 óráig szüntetik be a munkavégzést. 

 Az ANSA olasz hírügynökség dolgozói a cégvezetés azon döntése ellen tiltakoznak, amelynek értelmében egy szerkezetátalakítási terv végrehajtása után nem lehetne további munkatársakat felvenni. 

A sztrájkoló újságírók csütörtök este kiadott nyilatkozatukban hangsúlyozták: a személyzeti kérdésekről zajló vitát sürgősen kezelni kell. Kifogásolták, hogy a vezetőség nem mutat hajlandóságot új munkatársak felvételére, pedig az utóbbi években a szerkesztők száma jelentősen csökkent.

Az olasz újságíró szakszervezet (FNSI) szolidaritásáról biztosította a sztrájkoló szerkesztőséget.

Reklám