Szijjártó Péter: Magyarországtól senki nem veheti el a biztonságát

A külügyminiszter szerint az ENSZ-nek el kell ismernie, hogy a migráció veszélyes

Külföld
  • 2018.03.12. - 15:17

Magyarország azt akarja elérni, hogy az ENSZ végre mondja ki: a migráció veszélyes - mondta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter az MTI-nek hétfőn.

Szijjártó Péter az ENSZ migrációs csomagjáról szóló vitára érkezett New Yorkba.
A külügyminiszter kijelentette: "Magyarországtól senki sem veheti el a biztonságát, a szuverenitását és az identitását, még az ENSZ sem". Azzal, hogy a világszervezet azt sulykolja, hogy a migráció jó, és ezért ösztönözni, szervezni kell, veszélybe sodorja minden ország, így Magyarország biztonságát, szuverenitását és identitását - magyarázta.

Mindennél büszkébbek vagyunk arra, hogy szabadok vagyunk 
A magyarok mindennél jobban büszkébbek lehetnek arra, hogy szabadok - mondta Szijjártó Péter New Yorkban.
A tárcavezető a magyar ENSZ-képviseleten rendezett március 15-i ünnepségén beszédében hangsúlyozta: nálunk erősebbek sokszor próbálták meg elvenni a szabadságunkat, mindig meg kellett harcolni érte, de megtörni minket és a szabadságunkat végleg elvenni sosem tudták.
Szijjártó Péter hangsúlyozta: a magyar nemzet "határokon átívelő, lélekben egységes nemzet", a magyar állampolgárság jár minden magyarnak, bárhol is él a világon, és senkit nem érhet az állampolgársága miatt hátrányos megkülönböztetés.
2018 sorsdöntő Magyarország szempontjából, mert arról születik döntés, hogy olyan kormánya lesz az országnak, amely megvívja a magyarság megvédése szempontjából fontos harcokat vagy feladja azokat - jelentette ki.   
Kifejtette: a mostani megemlékezésen a múlt felidézése lehetőség, hogy megmutassuk az egész világnak, "egyáltalán nem változtunk, a szabadság népe vagyunk most is", szabadságszerető nemzet. Magyarország ma is a szabadság országa - hangsúlyozta.
Mint mondta, a bátorság és a kitartás az egész nemzet tulajdonsága. Továbbá a magyar dolgos és szorgalmas nemzet, amely a világ bármely pontján megállja a helyét - tette hozzá.
Úgy látja, ma a szabadságért újra meg kell harcolni, és közben azért is kötelességet kell vállalni, hogy az 1848-49-es hősökre nem hozunk szégyent. Ma is az a feladat, hogy ne engedjünk semmilyen külső nyomásnak - közölte.
A tárcavezető kitért rá: jogosan várjuk el minden nemzettől az identitásunk, örökségünk tiszteletben tartását, ahogy azt mi is tesszük más országokkal. Sok támadás éri a magyar identitást, szuverenitást, és közösen kell fellépni ezek ellen - mutatott rá.
Szijjártó Péter köszönetet mondott a diaszpóra magyarságának, hogy a sok kihívás ellenére sem választották a könnyebb utat és nem adták fel a magyarságukat, valamint sokan "kiálltak mellettünk a legdurvább támadások mellett is". Hozzátette: a kormány vállalja, hogy mindig kiáll a nemzet valamennyi tagjáért.

Szijjártó Péter kiemelte: a magyar kormány azt akarja elérni, hogy az ENSZ végre mondja ki, hogy a migráció veszélyes, és adja fel "azt a képmutató és a valóságtól teljes mértékben elrugaszkodó politikáját", amelynek keretében azt állítja, hogy a migráció jó és szükséges a világ fejlődéséhez.

Ezzel szemben a külügyminiszter hangsúlyozta: "a migráció rossz és veszélyes", azt akarjuk elérni, hogy az ENSZ ezt végre ismerje be".
Azt mondta, Magyarország egyetlen egy illegális bevándorlót sem fog beengedni, "ugyanis sem a biztonságunkat, sem a szuverenitásunkat, sem pedig az identitásunkat nem kívánjuk veszélyeztetni". Márpedig ha az ENSZ globális migrációs csomagját hasonló módon fogadják el, mint ahogy most áll, akkor az valamennyi tagállam, köztük Magyarország szuverenitását, biztonságát és identitását is veszélyezteti - vélekedett.

Szijjártó Péter szerint az ENSZ nyomást akar gyakorolni a tagállamaira, hogy fogadjanak be illegális bevándorlókat még akkor is, ha nem érintettek semmilyen nemzetközi konfliktusban vagy nem esnek bele semmilyen migrációs útvonalba. Az ENSZ azt akarja elfogadtatni, hogy ne az országok dönthessenek arról, hogy kiket akarnak beengedni a saját területükre, és azt hirdeti, hogy a multikulturalizmus jó dolog, a határsértést pedig ne bűncselekményként, hanem közigazgatási kérdésként fogják fel - sorolta.

Közölte: ezzel ellentétben Magyarország a magyar emberek biztonsága érdekében ragaszkodik ahhoz, hogy "csak mi, magyarok dönthessük el a jövőben is, hogy kit engedünk be" az ország területére, kivel vagyunk hajlandók együtt élni. A magyarok biztonsága és az ország szuverenitása érdekében ragaszkodunk ahhoz, hogy megvédjük a határt, és Magyarországra csak a nemzetközi és magyar szabályok tiszteletben tartásával lehessen belépni - mutatott rá. Hozzátette: mindenki, aki megsérti a határt, súlyos bűncselekményt követ el, és ezért súlyosan meg is kell büntetni.

Kitért arra: "ragaszkodunk az identitásunkhoz is", nem fogadjuk el, hogy a multikulturalizmus jó, hogy felette áll egy egységes, rendezett, homogén társadalomnak. "Mi magyarok ezeregyszáz éve élünk a Kárpát-medencében, és magyarok is akarunk maradni ott, ahol élünk" - fogalmazott.    Úgy vélte, a migrációhoz fűződő jog nem alapvető emberi jog, "hiába próbál ránk nyomást gyakorolni az ENSZ".

A nemzetközi jog egyértelműen beszél erről a kérdésről: a migrációhoz semmilyen alapvető emberi jog nem fűződik, és az emberek biztonsági érdeke is világossá teszi az államok feladatát: a migrációt féken kell tartani, nem szervezni, hanem megállítani kell - mondta.

A migráció rossz és megállítható
A külgazdasági és külügyminiszter szerint Magyarország - az ENSZ-szel ellentétben - úgy gondolja, hogy a migráció rossz és megállítható.

Szijjártó Péter a Világpolitikai változások, Magyarország előtt álló kihívások címmel a magyar ENSZ-képviseleten rendezett fórumon, hétfőn mondott beszédében kiemelte: Magyarország az ENSZ globális migrációs csomagjáról folytatott vitában azt az alapvélekedést kérdőjelezi meg, hogy a migráció jó és megállíthatatlan. Az ENSZ szerint ez az alap, így ezt nem is lehet megvitatni, de Magyarország szerint igenis meg kell vitatni ezt az állítást, mert a migráció rossz és meg kell állítani - jelentette ki.

A külügyminiszter felidézte: az elmúlt két és fél év európai eseményei világosan mutatják, hogy a migráció rossz, ezt a sikertelen társadalmi integrációs folyamatok és a terrorfenyegetettség növekedése bizonyítja.

Kiemelte: Magyarország bebizonyította, hogy a migráció megállítható, megépítette a kerítést, megvédte a határt.

Szijjártó Péter hangsúlyozta: a világnak és az ENSZ-nek tiszteletben kell tartania, hogy minden országnak joga van a szuverenitása, biztonsága és identitása megtartásához, ezt semmilyen nemzetközi nyomásgyakorlás nem vitathatja el.

Arról is beszélt, hogy az országgyűlési választáson is a fő választóvonal a táborok között ott húzódik, hogy ki migrációellenes és ki migrációpárti.

A külügyminiszter arra biztatta a fórumon megjelent magyarokat, hogy vegyenek részt a választáson, mert - mint mondta - a magyar nemzet valamennyi tagjának véleménye számít, függetlenül attól, hol él.


Reklám