Vietnam a délkelet-ázsiai térség gazdasági fejlődésének egyik motorja, ezért Magyarország érdeke, hogy minél szorosabbra fűzze együttműködését az országgal – mondta tegnap a távirati irodának Szijjártó Péter Hanoiból.

A külgazdasági és külügyminiszter tudatta: megállapodást írtak alá Vietnamban arról, hogy magyar cégek hatvanmillió eurós, úgynevezett kötött segélyhitelből felépítik a dél-vietnami térség legnagyobb, ötszáz ágyas onkológiai kórházát. Arról is beszámolt, hogy több vietnami régió jelezte, szeretne hasonló beruházásokat megvalósítani a magyar kormánnyal együttműködve, ezért egy ötszázmillió dolláros hitelkeretről is megkezdődtek a tárgyalások.



