Szabályosan erkölcstelen

Külföld
  • 2016.04.21. - 03:38

„Hát a demokrácia… nos, az le lett sza...a” – rotterdami ismerősöm ezzel a tömör Facebook-bejegyzéssel kommentálta a holland parlament döntését, amely semmibe vette az április eleji népszavazás eredményét.

Pedig még maga Mark Rutte miniszterelnök is megígérte, ha már elég ember ment el, és azok hatvankét százaléka nemet mondott az Európai Unió és Ukrajna társulási szerződésére, akkor figyelembe veszik a fránya nép szavát.

Hát nem vették. A referendum persze nem volt ügydöntő, tehát tulajdonképpen szabályosan jártak el a nagyszerű holland parlamenterek. Betartották a demokrácia minden írott szabályát, és egy szavazással megsértették szinte valamennyi íratlant. A roppantul nyitott, az emberi jogokat és a sajtószabadságot zászlóra tűző, a másságot, a kisebbségi véleményt a legmesszemenőbbekig tiszteletben tartó Hollandiában semmibe vették az emberek akaratát. Rutte kormányfő a szemébe hazudott a népének, majd a tegnapi szavazás után büszkén vigyorgott. Kérem, helyén értsék: mindennek semmi köze Ukrajnához, pláne nem az ukrán emberekhez. Itt a holland elitről van szó, amely a saját polgárai véleményét semmibe véve feküdt le a brüsszeli bürokratáknak. S szó van az Európai Unió irányítóiról is, akik belezsarolták, belekorrumpálták ebbe a helyzetbe Ruttééket. Ez a brüsszeli munkamódszer, ám ami eddig zugirodákban ment, most a parlament nyilvánossága előtt játszódott le. Az EU is, az alapító Hollandia is megbukott népakaratból.

Reklám