Szabadlábra helyezték a Prágában letartóztatott kurd vezetőt

Száleh Muszlim ígérete szerint együttműködik a hatóságokkal

Külföld
  • 2018.02.27. - 12:19

Szabadlábra helyezte kedden a prágai városi bíróság Száleh Muszlimot, a legfőbb szíriai kurd párt szombaton Prágában őrizetbe vett egykori vezetőjét - közölte Miroslav Krutina, a kurd politikus védője újságírókkal a bírósági tárgyalás után.

Száleh Muszlimot török kérésre, nemzetközi elfogatóparancs alapján vette őrizetbe a cseh rendőrség.
A cseh államügyészség Száleh Muszlim előzetes letartóztatását javasolta a bíróságnak, ahol a kurd vezető kivárta volna kiadatását. A jogász szerint a bíróság azonban elfogadta a kurd politikus ígéretét, hogy a jövőben együttműködik az ügyét kivizsgáló szervekkel, és szabadlábra helyezte őt.

Törökország tiltakozik

Ahmed Bigali török nagykövet tiltakozását fejezte ki Muszlim szabadlábra helyezésével kapcsolatban. Mint mondta, Ankara terrorizmussal vádolja a férfit, a cseh bíróság döntése pedig „sokat árthat” a két ország kapcsolatának. Prága már többször tiltakozását fejezte ki két cseh állampolgár, Marketa Vselichova és Miroslav Farkas hatéves börtönbüntetése miatt, amelyet azért szabtak ki rájuk, mert a török álláspont szerint együttműködtek a kurdokkal. Bár korábban felmerült, hogy Száleh kiadatásáért cserébe elindulhatnak a tárgyalások a két aktivista elengedéséről, a cseh külügyminisztérium tagadta, hogy a két ügy összefüggene egymással.

 

Reklám