Steve Bannon bejelentette, hogy The movement (A Mozgalom) néven egy alapítványt hoz létre, melynek két célkitűzése van: a Soros György által alapított Nyílt Társadalom Alapítvánnyal való szembeszállás, valamint a 2019-es európai parlamenti választásokon a hazafias, jobboldali, bevándorló ellenes pártok támogatása.
Az amerikai republikánusok ikonja, Donald trump amerikai elnök volt főtanácsadója és vezető stratégája az elmúlt időben Európát járva szorosabb kapcsolatot próbált létrehozni a nacionalista, jobboldali pártok és a civil szervezetek között - olvasható az Origón.
Bannon a közelmúltban tartott előadást Budapesten, ahol többek között azt mondta: "A nyugati liberális elitnek az a problémája Orbán Viktor magyar miniszterelnökkel, hogy harcba száll a határok védelméért, meg akarja őrizni Európa keresztény kultúráját és ezek által világpolitikai szereplővé vált."
Bannon a minap interjút adott a The Daily Beast című amerikai hírportálnak. Itt jelentette be, hogy The Movement (A Mozgalom) néven nonprofit alapítványt hoz létre. A Mozgalom elemzésekkel, közvéleménykutatásokkal és kampányüzenetek jobb megfogalmazásával és más innovatív módon segítené a hazafias jobboldali pártokat a jövő évi európai parlamenti választásokon.
Bannon véleménye szerint "a patrióta és az illegális migrációt ellenző pártok meg kellene, hogy szerezzék az strasbourgi Európai Parlamentben a képviselő helyek egyharmadát."
A The Movement alapítvány székhelye feltehetőleg Brüsszelben lesz.
Bannon azt is bejelentette: alapítványa szembehelyezkedik a Soros György által alapított Nyílt Társadalom Alapítvánnyal, illetve annak céljaival. Mint ismert, Soros György 1984-től napjainkig 32 milliárd dollárt költött migránspárti és különböző liberális ügyek támogatására. Az összeget álcivil szervezteken keresztül jutatta célba.
Bannon azt ugyanakkor nem közölte, hogy honnan lesz pénze az általa alapítandó új szervezetnek.



