„Rendben halad az idlíbi orosz-török megállapodás végrehajtása”

Lavrov rámutatott, hogy a Szocsiban szeptember 17-én megtartott orosz-török csúcson elért megállapodás valóra váltásában a fő szerep Törökországé

Külföld
  • 2018.10.10. - 16:18

Rendben halad az idlíbi demilitarizált övezet létrehozásáról Vlagyimir Putyin orosz és Recep Tayyip Erdogan török elnök között létrejött megállapodás végrehajtása - jelentette ki Szergej Lavrov orosz külügyminiszter újságíróknak szerdán Moszkvában.

Lavrov rámutatott, hogy a Szocsiban szeptember 17-én megtartott orosz-török csúcson elért megállapodás valóra váltásában a fő szerep Törökországé, amely azon munkálkodik, hogy a zónában tartózkodó összes csoportosulást rávegye az együttműködésre. Emlékeztetett, hogy november 15-re a demilitarizált övezetnek teljesen működőképesnek kell lennie, de hozzátette azt is, hogy egy-két napos csúszásnak nem lesz döntő szerepe.

"Ennél fontosabb a munka minősége. Török partnereink erőfeszítéseit aktívan támogatjuk" - mondta Lavrov.

A Putyin-Erdogan megállapodás értelmében a demilitarizált övezetet a szíriai kormány- és ellenzéki erők közötti demarkációs vonal mentén kell létrehozni. Az orosz és török katonák járőrei által ellenőrizendő zónából a kormányellenes csoportosulásoknak ki kell vonniuk nehézfegyvereiket.

Reklám