Összecsaptak a pesmergák a síita harcosokkal

A moszuli gátnál tört ki lövöldözés, a konfliktusnak legalább tíz halottja van

Külföld
  • 2017.10.18. - 13:44

Tízen meghaltak az iraki hadsereg oldalán harcoló síita fegyveresek és a kurd pesmergák közötti összecsapásban a moszuli gátnál, a Tigris folyónál - közölte az al-Hadasz arab tévécsatorna.

Az összetűzés a gátnál lévő álló katonai őrhelynél robbant ki a pesmergák és Hasd es-Saabi (Népi Mozgósítási Erők) síita ernyőszervezet harcosai között, és legalább három órán át tartott. A síita milicisták hat embert veszítettek.

Iraki katonák tájékoztatása szerint az összecsapás a felek közötti nem megfelelő koordináció miatt bontakozott ki.

Reklám