Elfogadta első olvasásban a kijevi parlament pénteken a Donyec-medence Ukrajnába történő visszaintegrálásáról szóló, Oroszországot agresszornak minősítő államfői törvényjavaslatot. A döntéshozatal előtt az indítványt támogató és ellenző képviselők között dulakodás tört ki az ülésteremben.
Az előterjesztést a 450 fős törvényhozás 233 tagja támogatta, a szavazáskor 335 képviselő volt jelen az ülésteremben.
A Petro Porosenko elnök által benyújtott törvényjavaslat kimondja, hogy a Donyeck és Luhanszk megyék szakadár ellenőrzésű részei ideiglenesen orosz megszállás alatt állnak, a helyzet jogellenes, azaz nem teremt semmiféle területi jogot az Oroszországi Föderáció számára.
Oroszország tiltakozik
Ellentétes az ukrajnai rendezésről megkötött minszki megállapodásokkal a Donyec-medence visszacsatolásáról szóló ukrán törvénytervezet, annak az a kitétele pedig, amely agresszornak nevezi Oroszországot, elfogadhatatlan - jelentette ki Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője pénteken Moszkvában. Peszkov rámutatott, hogy a törvénytervezet, amely agresszornak minősíti Oroszországot és említést sem tesz a minszki megállapodásokról, "de jure és de facto" elfogadhatatlan Moszkva számára.



