A német igazságügy-miniszter, Heiko Maas javaslata szerint akkor is nyomkövető bokapereccel látnák el a gyanús személyeket, ha épp nem folyik ellenük semmiféle eljárás. Az országban mintegy hatszáz embert érintene az intézkedés. A jelenlegi jogszabályok szerint csak az óvadékkal szabadlábra helyezett elkövetőket lehet nyomon követni Németországban.
A miniszter rendőri vezetőkkel egyeztetett a szigorodó terrorellenes intézkedésekről. Heiko Maas kedden tárja a javaslatait Thomas de Maiziére belügyminiszter elé – az elektronikus nyomkövetés csak egy a terror elleni harc érdekében hozott új jogszabályok közül. Az egyik javaslat szerint a rendőrség akkor is őrizetbe vehetné a feltételezett terroristákat, ha nem lenne konkrét bizonyíték arra, hogy pontosan milyen támadásra készülnek. A tervek között szerepel az is, hogy őrizetbe lehessen venni azokat is, akiknek a származási országa nem hajlandó együttműködni a német hatóságokkal az illető visszafogadásában. Ha ez a törvény életben lett volna 2016 adventjének idején, Anis Amrit is őrizetbe vették volna: Tunézia tagadta, hogy a férfi tunéziai állampolgár lenne, így szabadon járhatott-kelhetett Európában – annak ellenére, hogy júliusban a német hatóságok elutasították a menekültkérelmét, és hivatalosan elrendelték a kitoloncolását.



