Négyszeres halálbüntetést szabtak ki Pakisztánban arra a férfira, aki megerőszakolta és megölte a hétéves Zainab Anszárit - tudatta szombaton az ügyészség.
Az ügy óriási felháborodást váltott ki a dél-ázsiai országban.
"Az elsőrendű vádlott beismerte tettét" - mondta el Ehtesám Kadír, Pandzsáb főügyésze.
A bíróság a négy halálbüntetés mellett egy életfogytiglani és egy hétéves büntetést, valamint kétmillió rúpia (mintegy 4,5 millió forint) pénzbüntetést is kiszabott a férfira. A tárgyalást Lahor központi börtönében, egy terrorellenes bíróságon tartották. A vádlott nyolc másik kislány megerőszakolását is beismerte, és kilenc áldozata közül hét meghalt.
"Elégedett vagyok az ítélettel, és azt szeretném, ha nyilvánosan akasztanák fel" - mondta el a januárban meggyilkolt, hétéves Zainab édesapja.




