A kurd önvédelmi erők (pesmergák) átvették az ellenőrzést az észak-iraki Szindzsár központja felett, és elűzték onnan az Iszlám Állam (IÁ) nevű dzsihadista szervezet harcosait - közölték pénteken szemtanúk.
A dzsihadisták által tavaly augusztusban elfoglalt város felszabadítására a kurd harcosok csütörtökön indítottak szárazföldi offenzívát, amelyet a Washington vezette nemzetközi katonai szövetség légicsapásokkal támogat.
A kurd regionális biztonsági tanács Twitter-üzenetében közölte, hogy a szíriai határ közelében található Szindzsárba „minden irányból” behatoló pesmergák visszafoglaltak számos stratégiai jelentőségű létesítményt, az Iszlám Állam harcosai pedig „menekülnek” a városból.



