Néhány másik országgal karöltve sikeresen megvédtük Magyarország saját határvédelemhez fűződő jogát – mondta Orbán Viktor legújabb videóüzenetében, melyet a Facebookon osztott meg az európai uniós állam- és kormányfők brüsszeli csúcstalálkozóját követően.

Ezzel szemben a magyar és több másik kormány azon az állásponton van, hogy a migráció veszélyes, a határokat meg kell védeni, az egyes országoknak pedig maguknak kell dönteniük arról, kívánnak-e bárkit beengedni a területükre.
A kormányfő azt is elmondta, a V4-ek még találkozni fognak a japán miniszterelnökkel, és kezdődik egy másik csúcs is, ahol Ázsia vezetőivel tárgyalnak majd.



