Magyarországra tartó irakiakat fogtak el

A román határrendészet egy 16 tagú csoportot tartóztatott fel

Külföld
  • 2017.07.09. - 12:06

Magyarországra a zöldhatáron keresztül átszökni próbáló iraki menedékkérőket tartóztattak fel román hatóságok szombaton.

A román határrendészet vasárnapi közleménye szerint a kürtösi (Curtici) határrendészek az illegális bevándorlás megfékezése érdekében végrehajtott művelet során hajnali négy órakor fedezték fel a magyar határ felé haladó 16 tagú csoportot egy kukoricaföldön.

A hét felnőttet és a kilenc kiskorút elfogták. Kihallgatásukon kiderült, hogy valamennyien iraki állampolgárok, akiket korábban már menedékkérőkként vettek nyilvántartásba Romániában. Elmondták, hogy Kisiratosig (Dorobanti) több taxival érkeztek, majd gyalog próbáltak átszökni a határon, hogy bejussanak a schengeni övezetbe.

A csoport tagjai ellen illegális határátlépés kísérletének gyanúja miatt kezdeményezett büntetőeljárást a román határrendészet.

Reklám