„Magyarország példaértékű módon segíti az üldözött keresztényeket”

Mi mindenképpen a Közel-Keleten akarunk maradni, egyes országok azonban szinte segítik, hogy elhagyjuk szülőföldünket - jelentette ki II. Efrém Ignác szír pátriárka

Külföld
  • 2018.12.13. - 19:36

Magyarország követésre méltó modellt mutat be az üldözött keresztények megsegítésében - jelentette ki II. Efrém Ignác szír ortodox pátriárka a Miniszterelnökség Keresztényüldözés elleni kerekasztal című csütörtöki budapesti rendezvényén.

efrém ignác
A Hungary Helps rögzíti Magyarország küldetését és megteremti a segítségnyújtás feltételeit - mondta.

Magyar Levente, a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára jelezte: úgy tekintenek II. Efrém Ignácra, mint aki közülük való. Nehéz nem megrendülten beszélni, ugyanis több millió keresztény hagyta el a szülőföldjét vagy halt meg mártírként az elmúlt években - mondta. A rendezvény ugyanakkor nem csupán a gondok számbavételéről szól: örömteli is, hiszen azt bizonyítja, hogy a szír keresztényeknek vannak testvéreik, akik több ezer kilométerre tőlük a szívükön viselik a sorsukat, átérzik a problémáikat. Kevés ilyen ember él Európában - vélekedett.

Magyarországnak ezer éve a kereszténység a vezérfonala, a magyarok tudják, mit jelent a hitükbe kapaszkodni reménytelen helyzetekben. Amíg egy keresztény is él a Közel-Keleten, Magyarország támogatni fogja a közösségüket nemcsak lelkiekben, hanem anyagilag is - jelentette ki Magyar Levente.

Hölvényi György, a Fidesz-KDNP európai parlamenti (EP-) képviselője azt mondta, jó ügyért tanácskoznak. A legfontosabb a szolidaritás, amelyből Magyarország példát tud mutatni - vélekedett. Kitért arra, hogy Európa keresztény gyökerei nem a kontinensről valók, és ha ezek a gyökerek elszakadnának, nagy bajba kerülnének az európaiak. Ma azonban olyan "az európai adminisztrációs világ", hogy ezt egyszerűen nem érti. A fenti összefüggést könnyebb lett volna elmagyarázni egy felvilágosult párttitkárnak az 1980-as években, mint ma az EP-ben. Így az igazi missziós feladat Brüsszelben van - fogalmazott Hölvényi György. "Nem vagyunk hibátlanok, nem vagyunk gazdagok, de amit tudunk, megteszünk" - jelentette ki a politikus.

Reklám