Magyar rendőri kontingens indult Szerbiába és Macedóniába szerdán, hogy a fogadó országokkal közös határrendészeti műveletekben vegyen részt - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság kommunikációs szolgálata a rendőrség honlapján.
A közlés szerint Szerbiába 15-en, Macedóniába 30-an utaznak, akiket Pozsgai Zsolt személyügyi országos rendőrfőkapitány-helyettes búcsúztatott Budapesten, a Készenléti Rendőrség központjában.
A rendőrök a macedón-görög, illetve a szerb-bolgár határon járőrszolgálatot látnak el a jogellenes határátlépések megelőzése és felderítése érdekében, valamint közreműködnek az embercsempészek és a Macedónia, illetve Szerbia területére belépő migránsok előállításában. A kiutazók nemcsak a határ közvetlen közelében teljesítenek szolgálatot, hanem a mélységi területen található főbb és alsórendű utakon is - írták a honlapon.
Hozzátették, mindkét kontingenst terepjárókkal, éjjellátó készülékekkel, kézi hőkamerákkal, a Macedóniába utazó kontingenst pedig mobil hőkamerával is felszerelték.
A magyar rendőrök saját szolgálati felszerelésükkel látják el feladataikat a macedón, illetve a szerb fél irányítása, felügyelete mellett - fűzték hozzá.
Harminc polgárőr segít a rendőröknek a déli határszakaszon péntekig
Harminc polgárőr segít a rendőröknek a déli határszakaszon keddtől péntekig - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) kommunikációs szolgálata a police.hu oldalon szerdán.
Azt írták, hogy az ORFK és az Országos Polgárőr Szövetség közötti együttműködés keretében a Jász Nagykun-Szolnok Megyei Polgárőr Szövetség, a Budapesti Polgárőr Szövetség, valamint a Heves Megyei Polgárőr Szövetség három gépkocsival és tíz-tíz emberrel támogatja Bács-Kiskun megyében a magyar-szerb határszakaszon szolgálatot teljesítő rendőrök munkáját.
A polgárőrök a rendőrökkel közösen ellenőrzik a határszakasz melletti településeket, tanyákat az ott élők biztonsága érdekében - olvasható a közleményben.



