Magyar katonai attasé hivatal nyílik Zágrábban

A magyar és a horvát fél egyetért: a tömeges migráció biztonsági kockázatot teremt

Külföld
  • 2016.04.29. - 13:24

Magyarország a közte és Horvátország közötti védelmi együttműködés fokozása érdekében katonai attasé hivatalt nyit Zágrábban - jelentette be a honvédelmi miniszter pénteken Budapesten. Simicskó István hozzátette: Horvátország katonai attaséját is várják Budapestre.

simicskó lead
A horvát miniszter Simicskó Istvánnal folytatott megbeszéléséről úgy nyilatkozott: a két országot, Európát és a NATO-t érintő biztonsági, katonai kérdésekben nagy egyetértésben tárgyaltak. Josip Buljevic kiemelte: Horvátország számára stratégia fontosságú, hogy nemcsak katonai téren, hanem valamennyi területen erősítsék a kapcsolatot Magyarországgal. Példaként említette továbbá a kulturális együttműködés fontosságát, amelynek jelenleg is aktualitást ad a szigetvári csata közelgő évfordulója.
Reklám