Magyar Afrika-utazó emléktábláját avatta fel az Országgyűlés elnöke Ugandában

Sass Flóra volt az első európai nő, aki eljutott a Nílusig

Külföld
  • 2019.03.05. - 08:20

A legismertebb magyar női Afrika-felfedező Sass Flóra (Lady Florance Baker) emléktábláját avatta fel hétfőn Kövér László, az Országgyűlés elnöke Ugandában a Murchison Nemzeti Parkban, a Nílus partján.

kövér-uganda576
 MTI/Az Országgyűlés Sajtóirodája

Sass Flóra 155 évvel ezelőtt, első európai nőként jutott el a Murchison vízeséshez.
Az emléktábla elhelyezését a Magyar Afrika Társaság kezdeményezte és Magyarország Nairobi Követségével közösen valósította meg. Az ünnepségre a házelnököt elkísérte Ephraim Kamuntu, ugandai turisztikai miniszter.
Az 1841-ben Nagyenyeden született Sass Flóra és férje Samuel White Baker, angol felfedező 1864 márciusában a Níluson felfelé hajózva Kairóból első európaiakként érkeztek az általuk, Viktória királynő férjéről elnevezett Albert tó környékére.

Reklám