Lövöldözés tört ki Fort Lauderdale repülőterén

Öten meghaltak és nyolcan megsebesültek, az elkövetőt elfogták

Külföld
  • 2017.01.06. - 19:51

Lövöldözést tört ki a floridai Fort Lauderdale nemzetközi repülőterén, ahol legalább öten meghaltak és nyolcan megsebesültek. Az érintett területet kiürítették, a fegyveres elkövetőt őrizetbe vették.  

A hatóságok közleménye szerint a lövöldözés a repülőtér épületén kívül tört ki, majd a csomagkiadó részlegnél folytatódott. Az egyik szemtanú beszámolója szerint az utasok között pánik tört ki az első lövések után.

A hatóságok egyelőre nem közöltek semmit arról, hogy milyen indíttatásból követte el tettét a merénylő, akit a biztonsági személyzet elfogott. Szemtanúk szerint  a lövöldözést egy, a  húszas  éveiben járó fiatal férfi követte el.

A lövöldözésben a hírek szerint öten meghaltak és nyolcan megsebesültek.

A repülőtér felfüggesztette működését, a  hírtelevízióknak a repülőtérttől sugárzott felvételein azt látható, hogy több száz ember tartózkodik a kifutópályán.

Fourt Lauderdale repülőterén négy terminál található, 2016-ban csaknem két és fél millió utast szolgált ki. Úgy tudják, hogy magányos elkövetőről van szó, az indítékairól egyelőre nincsenek információk. 

Reklám