Lezuhant egy utántöltő repülőgép a Mississippi deltájában

Legkevesebb tizenhat ember meghalt

Külföld
  • 2017.07.11. - 07:39

Lezuhant az amerikai tengerészgyalogság egy KC-130 típusú utántöltő repülőgépe hétfőn a Mississippi deltájában, legkevesebb 16 ember meghalt - közölték tisztségviselők.

A gép Jackson városától 135 kilométerrel északra, ritkán lakott térségben, egy szójaföldön zuhant le. A mentők eddig 16 holttestet találtak, de kutatnak esetleges további áldozatok után. A gép roncsai nyolc kilométeres körzetben szóródtak szét. 

A tűzoltók robotok segítségével oltják az égő hajtóművet és a gép vázát, mert a robbanások miatt nem tudják megközelíteni.

Egy farmer, aki látta a katasztrófát, azt mondta, hogy a gép "dugóhúzóban" zuhant le, és csapódott a földnek.

Reklám