Külföld
Külön korrupciós bíróságot hoznak létre Bulgáriában
A hivatal a vesztegetéssel vádolt miniszterek és képviselők ügyeit vizsgálja
A bolgár bírák szakszervezete ugyanakkor hangsúlyozta, hogy az ország korrupciós problémájának megoldása máshol keresendő, szerintük ugyanis több nyomozóra lenne szükség az ilyen jellegű esetek kivizsgálásához illetve a vádemelésekhez.
A bolgár bírói érdekvédelmi szervezet és a civilszervezetek emellett attól tartanak, hogy az új törvényszék különbírósági státusa politikailag motivált ítéletekhez vezethet, illetve politikai riválisok elhallgattatására szolgálhat.
A törvényszék létrehozása a bolgár büntetőjog tervezett reformjának részét képezi. Bulgáriát a legkorruptabb államok közé sorolják Európában.
Bulgária és Románia igazságszolgáltatásának működését - különös tekintettel a nagyszámú korrupciós ügyre - Brüsszel az úgynevezett ellenőrzési és együttműködési mechanizmus keretében, tíz éve, a két ország EU-csatlakozása óta kíséri figyelemmel.
